فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت

خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور

کتاب های دست دوم در بوک مارکت فروشگاه آنلاین کتاب و لوازم التحریر

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم

بوک مارکت رو حتما میشناسی! در بوک مارکت می تونی انواع محصولات رو پیدا کنید. فروشگاه کتاب های نو و دست دوم در بوک مارکت جزو اصلی ترین خدمات این وبسایت است . شما می توانید انواع کتاب های نو در دسته بندی های مختلف مانند: کتاب های عمومی کتاب های آموزشی – کتاب های کمک آموزشی – کتاب های درسی مدارس و دانشگاه و… به آسانی خریداری کنید.

به یاد داشته باشید که بوک مارکت کتاب های دست دوم نیز دارد. شما می توانید کتاب های دست دوم را نیز در انواع مختلف با قیمت های مختلف به صورت مستقیم از بوک مارکت خریداری کنید. این کتاب ها توسط فروشندگان مختلف در سراسر کشور بارگزاری شده اند و آماده فروش می باشند.

فروشگاه کتاب های نو یا کتاب های دست دوم یاریگر کتاب فروشان و کتاب خوانان

وقتی در عصر یک روز پاییزی در خیابان های مرکز شهر قدم بزنید، مطمئنا نگاهتان به کتابفروشی ها و حراجی های کتاب بیش از سایر فروشگاه ها خواهد افتاد.

در این سال ها با افزایش آپارتمان نشینی و مخصوصا اجاره نشین شدن اکثر مردم، کتابخانه های شخصی بسیار محدود و یا حذف شده اند. همچنین افزایش قیمت کاغذ و به دنبال آن افزایش قیمت کتاب باعث کاهش روند قرار گرفتن این محصول مهم و فرهنگی در سبد خرید خانوار شده است .

فعالان عرصه ی کتاب برای حل این مسئله چاره ای پیدا کرده اند. آنها فروشگاه کتاب های نو و دست دوم را راه اندازی کرده اند و با اختصاص دادن بخشی از کتابفروشی ها به کتاب های دست دوم، کاهش خرید کتاب را تا حد زیادی برطرف کرده اند. این روزها اگر شخصی به فکر خرید یک کتاب که چندین بار چاپ شده است بیفتد، حتما اول به سراغ سایت فروش آنلاین کتاب دست دوم خواهد رفت.

در واقع فروشگاه کتاب های نو و دست دوم، کمک یاری برای کتاب فروش ها و همچنین کتاب خوان ها شده است. کسانی که کتاب خواندن جزوی از عادت روزانه شان محسوب می شود توانسته اند با استفاده از فروشگاه آنلاین کتاب های نو و دست دوم با صرف هزینه ی کمتر کتاب های بیشتری خریداری کنند و مطالعه بیشتری داشته باشند.

 • فروشگاه کتاب های نو و دست دوم

در لغت نامه دهخدا، کتابفروشی، محلی است که در آن کتاب فروخته می‌ شود و مردم می ‌توانند در آن کتاب خریداری کنند. اما امروزه این کسب و کار فراتر از این تعریف لغوی می باشد.

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم انواع مختلفی دارند. بعضی از این فروشگاه‌ ها تخصصی هستند. یعنی در یک زمینه خاص همچون هنر، ادبیات، روانشناسی، حقوق، فنی مهندسی و … فعالیت دارند و بعضی دیگر به صورت عمومی فعالیت می کنند.

فواید راه اندازی فروشگاه کتاب های نو و دست دوم

فروشگاه های کتاب، جامعه هدف بسیار کوچکی دارند که بسیار محدود هستند. این جامعه هدف را علاقه مندان به کتاب در آن شهر تشکیل می دهند. همچنین هزینه های راه اندازی و ادامه کار یک کتابفروشی تقریبا بالا است. حالا این عوامل را کنار سود کم حاصل از این کسب و کار بگذارید، چرخاندن امور چنین کسب و کاری سخت و یا حتی غیر ممکن است.

به همین دلیل بود کسانی که مشغول به این کسب و کار بودند به مشکلاتی بر خوردند و در صدد حل این مسائل بر آمدند. یکی از راه کار ها تبدیل فروشگاه های کتاب به فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بود. این کار هم برای صاحبان این کسب و کار هم برای خریداران کتاب مزایایی به همراه داشت.

با رونق بازار فروشگاه کتاب های نو و دست دوم هم کتابفروشی ها به درآمد بالاتری رسیدند و هم خریداران کتاب با صرف هزینه کمتر به مطالعه کتاب های بیشتری پرداختند.

 

 • استقبال بی نظیر مردم از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم

وقتی با فعالان در فروشگاه کتاب های نو و دست دوم صحبت می کنیم از استقبال بسیار زیاد و دور از انتظار مراجعه کنندگان از کتاب های دست دوم می گویند. این استقبال دلایل زیادی دارد، ما در این بخش از مقاله ی فروشگاه کتاب های نو و دست دوم، می خواهیم به برخی از مهم ترین  دلایل این استقبال بپردازیم.

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور
 • کتاب های دست دوم از نظر قیمت مناسب تر هستند.

امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت کاغذ و به تبع آن بالا رفتن قیمت کتاب، مراجعه کنندگان زیادی در فروشگاه کتاب های نو و دست دوم تمایل به خرید کتاب های دست دوم و استفاده شده دارند. اگر چه بالا بودن قیمت کتاب تنها دلیل استقبال از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم نیست، اما از اصلی ترین این دلایل می باشد. مراجعه کنندگان وقتی می بینند با پرداخت قیمت یک کتاب نو، می توانند دو تا سه تا کتاب از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم تهیه کنند، به سراغ قفسه ی کتاب های دست دوم در این فروشگاه ها می روند.

 

 • قیمت خرید و فروش آنها زیاد متفاوت نیست.

یکی دیگر از دلایل استقبال از کتاب های دست دوم این است که دوباره می توانید آنها را به فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بفروشید و هزینه ی پرداختی خود را با کمی اختلاف به دست آورید و اقدام به خرید کتاب های جدید کنید. خیلی از ما بعد از خواندن یک کتاب تمایل به خواندن دوباره ی آن نداریم. همچنین فضای کم کتابخانه ها و درد سر جابجایی تعداد زیادی کتاب، یا عدم نیاز به یک کتاب درسی و دانشگاهی بعد از گذراندن آن درس، همگی از دلایلی هستند که ما را موجاب به فروش کتاب های استفاده شده ی خودمان به فروشگاه کتاب های نو و دست دوم می کند.

خیلی ها این مسائل را تجربه کرده اند و از قبل می دانند، کتاب هایی که در حال خرید آنها هستند مدت زمان زیادی مهمان خانه‌ی شان نیستند و دوباره باید به یکی از همین فروشگاه کتاب های نو و دست دوم برگردانده شوند. به خاطر همین کتاب های مورد نیازشان را از قفسه ی کتاب های استفاده شده در فروشگاه کتاب های نو و دست دوم انتخاب می کنند. با این کار هم هزینه ی کمتری کرده اند و هم موقع فروش از نظر مالی ضرر نمی کنند.

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور
 • با خرید کتاب دست دوم محیط زیست را حفظ می کنیم.

بیایید کمی از دنیای سود و زیان مالی فاصله بگیریم و نگاه خودمان را فراتر ببریم. این درست است که خواندن مرتب و روزانه ی کتاب جهان درون و بیرون انسان را زیباتر می ‌کند و چه بسا این کار به یک انقلاب درونی منجر شود. اما خرید یک کتاب نو آنقدر که فکر می ‌کنید، یک کار فرهنگی و معصومانه نیست!

سالانه چیزی حدود ۱۰۰ هزار عنوان کتاب با موضوعات مختلف در ایران به چاپ می‌ رسد و این یعنی بیش از 15 میلیون درخت قطع می شوند تا برای چاپ این کتاب ها کاغذ شوند!

خرید کتابی که یک بار استفاده شده از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم به حفظ بیشتر محیط زیست کمک می کند.

 

 • خرید کتاب هایی که دیگر چاپ نمی شوند.

 

برای هر کسی پیش آمده که برای خرید کتابی خاص به کتابفروشی مراجعه کند و متوجه شود مدت زیادی است که آن کتاب چاپ نمی شود.

این کتاب می تواند یک رمان قدیمی باشد یا یک کتاب درسی که چاپ قدیمی آن مورد استفاده ی استاد است. وقتی به این مسئله رو به رو شوید چه کار می کنید ؟ برای حل این مسئله کافی است یک فروشگاه کتاب های نو و دست دوم پیدا کنید و به قسمت فروش کتاب های دست دوم بروید. حتما با یک گشت و گذار بین قفسه های تا سقف چیده شده فروشگاه کتاب های نو و دست دوم، کتاب مورد نظرتان را  پیدا خواهید کرد.

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور
 • سرنوشت و تاریخچه ی کتاب جذاب است.

نکته ی جالب دیگری که در بین خریداران کتاب در فروشگاه کتاب های نو و دست دوم دیده می شود، این است که مردم از خرید کتاب هایی که صفحه اول آنها نوشته دارد خوششان می‌ آید. مثلاً اینکه کسی کتابی هدیه کرده و در صفحه ی اول آن تاریخ زده برای افراد جذاب است.

این نشان دهنده ی آن است که مردم به تاریخ و تاریخچه کتاب‌ها و اینکه چه سرنوشتی داشته اند علا‌قه دارند و مثل یک شیء قدیمی با آن برخورد می‌ کنند.

 

·       فروشگاه کتاب های نو یا دست دوم سطح مطالعه را بالا می برد.

 

کتاب های دست دوم به شما این اجازه را می‌ دهد تا بیشتر بخوانید. برای خوانندگانی که واقعا مشتاق کتاب هستند، داشتن یک قفسه کتاب کافی نیست.

اگر شما هم می ‌خواهید ذهن خود را مملو از دانش و آگاهی هزاران کتاب جدید کنید، بهترین راه خرید کتاب های استفاده شده از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم است. با توجه به قیمت پایین این کتاب ها در مقایسه با کتاب‌ های چاپ جدید، می توانید تنوع زیادی از ژانر ها را برای خودتان خریداری کنید.

 

 • نکاتی که باید هنگام خرید کتاب استفاده شده از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بدانیم چیست ؟

در ادامه این مقاله می خواهیم نکاتی را بگوییم که هنگام خرید یک کتاب قدیمی از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم باید به آن توجه کنید، تا هم با آگاهی بیشتری خرید کنید هم خرید تان رضایت بخش تر باشد.

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور
 1. چاپ افست ارزان تر است

بسیاری از کتاب هایی که در فروشگاه کتاب های نو و دست دوم به اسم کتاب های قدیمی و نایاب وجود دارد چاپ افست آن کتاب است. چاپ افست یعنی اینکه آن کتاب توسط انتشارات چاپ نشده و از روی نسخه ی اصلی کپی برداری شده است. برای اینکه متوجه افست بودن چاپ شوید باید به نکاتی توجه کنید، اولا که چاپ افست از نظر کیفیت نسبت به چاپ اصلی بسیار ضعیف تر است. دوما توجه کنید یک کتاب که مثلا چاپ آن برای دهه ی پنجاه می باشد نباید ظاهری مثل یک کتاب نو داشته باشد.

گاهی پیش می آید که با دقت زیاد هم نمی توان به افست بودن کتاب پی برد در این زمان باید به فروشگاه کتاب های نو و دست دوم اعتماد کرد. چون فروشنده های فروشگاه با توجه به شغلی که دارند، به راحتی متوجه افست بودن کتاب می شوند. در برخی فروشگاه کتاب های نو و دست دوم که به صورت آنلاین فعالیت می کنند، مانند کتاب آنلاین و بوک مارکت اصلا کتاب افست خرید و فروش نمی شود.

 

 1. فروشگاه کتاب های نو و دست دوم باید امکان مرجوع کردن کتاب را داشته باشد.

هنگام خرید کتاب استفاده شده از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم نمی ‌توان تمام صفحات آن را بررسی کرد و این امکان وجود دارد که چند روز بعد متوجه نقصی در کتاب شوید. مثالا ممکن است چند صفحه از کتاب کم باشد یا صفحات آن سفید باشد. حتما زمان خرید دقت کنید که فروشگاه کتاب های نو و دست دوم که از آن خرید می ‌کنید، امکان مرجوع کردن داشته باشد.

خیلی از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم که به صورت اینترنتی فعالیت می کنند مانند بوک مارکت و کتاب آنلاین ، موقع خرید کتاب دست دوم اگر چنین مشکلی وجود داشته باشد آن کتاب را از فروشنده تحویل نمی گیرند.

فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور
 1. به چاپ‌های مختلف کتاب توجه کنید

بسیاری از کتاب‌های قدیمی که در فروشگاه کتاب های نو و دست دوم یافت می‌شوند، دارای چندین چاپ هستند. مثلا کتاب بینوایان قبل از انقلاب بارها توسط انتشارات مختلف به چاپ رسیده است. این چاپ ها از نظر محتوا هیچ تفاوتی ندارند، اما کتاب بینوایان نسخه پالتویی امیرکبیر قیمتی در حدود ۱۵۰ هزار تومان و نسخه چاپ سلفون جاویدان قیمتی در حدود ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومان و نسخه سلفون چاپ نیل قیمتی بالای ۵۰۰ هزار تومان دارد.

برای فردی که کلکسیونر نیست و فقط قصد آن خواندن کتاب است، دلیلی ندارد که به صرف چاپ قدیمی بودن نسخه گران تر را بخرد. با کمی تحقیق و گرفتن مشاوره از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم مخصوصا فروشگاه های اینترنتی مانند بوک مارکت و کتاب آنلاین و اطلاع دقیق از چاپ های مختلف یک کتاب، می توانید خرید به صرفه تری داشته باشید.

 

 1. سلامت فیزیکی کتاب مهم است

اگر از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم به صورت حضوری خرید می‌کنید و یا از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم آنلاین مانند کتاب آنلاین و بوک مارکت خرید خود را انجام می‌ دهید، توجه داشته باشید که مشکلات فیزیکی  باعث افت قیمت کتاب می‌ شود.

 • توجه کنید کتابی که از فروشگاه کتاب های نو و دست دوم تهیه می کنید، مهر کتابخانه عمومی (نه شخصی) نداشته باشد. مهر کتابخانه عمومی روی کتاب، قیمت آن را تا ۸۰ درصد پایین می‌آورد. اما مهر کتابخانه شخصی تاثیر زیادی در افت قیمت ندارد.
 • مشکلاتی مانند خط خوردگی، نوشته داخل کتاب، هایلایت کردن متن و … نیز باعث افت قیمت کتاب می شود. اگرچه نوشته ‌های تقدیمی در اول کتاب مشروط به کوتاه و معقول بودن تاثیر چندانی در قیمت آن ندارد.
 • کم بودن برخی صفحات از کتاب یا سفید بودن صفحات از دیگر مشکلات کتاب های دست دوم است. معمولا در صورتی که فروشگاه کتاب های نو و دست دوم از این مسئله آگاه باشد آن کتاب‌ را نمی فروشد.
فروشگاه کتاب های نو و دست دوم بوک مارکت خرید کتاب های نو و دست دوم از فروشندگان بوک مارکت در سراسر کشور
 1. به حراجی فروشگاه کتاب های نو و دست دوم توجه کنید

چند سال پیش بود که قصد خرید صد سال تنهایی را داشتم. یک روز به طور کاملا اتفاقی لابه لای کتاب ‌های یک حراجی آن را پیدا کردم. همیشه گوشه چشمی به حراجی فروشگاه کتاب های نو و دست دوم داشته باشید. ممکن است کتابی که شما می خواهید و قیمت بسیار بالایی هم دارد در یک حراجی فروشگاه کتاب های نو و دست دوم با قیمتی بسیار پایین تر حراج گذاشته باشند.