انتشارات ایرانی, مقالات بوک مارکت

از انتشارات کتاب ایرانی چه می دانید؟

در سال‌های اخیر با افزایش تعداد انتشارات کتاب ایرانی و ایجاد رقابت بین آن‌ها صنعت چاپ در ایران به اوج خود رسیده است. در ادامه با انتشارات کتاب ایرانی و روش‌های چاپ کتاب در آن‌ها که عامل مهم در ایجاد رقابت بین آن‌ها می‌باشد، می‌پردازیم.


با بوک مارکت بیشتر در مورد انتشارات ایرانی بدانید!

در سال‌های اخیر افزایش انتشارات در حوزه‌های مختلف، علاوه بر رونق بازار کتاب و کتابخوانی باعث جهانی شدن انتشارات کتاب داخلی شده است. به طوری که می‌توان گفت، سال‌های اخیر نقطه اوج صنعت چاپ در کشور بوده است. این تنوع در انتشارات کتاب و وجود رقابت بین آن‌ها، باعث شد تا با بررسی انتشارات معتبر ایرانی، انتخاب بهترین انتشارات داخلی امکان‌پذیر شود.

یکی از مواردی که انتشارات کتاب ایرانی در این سال‌ها مد نظر خود قرار داده‌اند، امکان چاپ کتاب با تیراژ پایین است. در واقع امروزه هر کدام از انتشارات کتاب داخلی امکان چاپ به دو صورت افست و دیجیتال را با هم داشته باشند، شانس بیشتری برای انتخاب شدن خواهند داشت. امروز در فروشگاه کتاب بوک مارکت با این دو روش بیشتر آشنا می‌شویم.

درباره انتشارات کتاب ایرانی - بوک مارکت

روش‌های چاپ در انتشارات کتاب ایرانی چگونه است؟

انتخاب نوع چاپ کتاب اولین مساله‌ای است که هر یک از انتشارات کتاب پیش از انتشار در مورد  آن از شما سوال خواهند کرد. دو روش کلی برای چاپ کتاب در هر یک از انتشارات کتاب داخلی وجود دارد. روش افست و روش دیجیتال. در روش افست با برگرداندن متن یا عکس بر روی استوانه گردان و سپس با فشار بر روی استوانه دیگر آن را چاپ می‌کنند.

روش دوم چاپ دیجیتال است که در این روش کامپیوتری متن یا عکس به صورت یک فایل الکترونیکی به دستگاه چاپ منتقل می‌شود. تفاوت این دو روش و استفاده انتشارات کتاب داخلی از هر یک از آن‌ها، به ما در انتخاب بهترین انتشارات کمک می‌کند.

 

  • تفاوت‌های چاپ به روش افست و دیجیتال

تفاوت اصلی این دو روش تیراژ چاپ کتاب است. همچنین سرعت در چاپ و امکان چاپ نمونه اولیه با هزینه کم از دیگر تفاوت‌های این دو روش می‌باشد. انتشارات کتاب ایرانی با بررسی هر یک از این موارد، یکی از این دو روش را پیشنهاد می‌دهند. چاپ به روش دیجیتال مزیت‌هایی نسبت به روش افست دارد. از جمله امکان چاپ کتاب با تیراژ کم، سرعت بالا در چاپ و همچنین امکان چاپ نمونه اولیه مقرون به صرفه از مزایای این روش است.

بنابراین هر کدام از انتشارات ایرانی که امکان چاپ با هر دو روش فوق را داشته باشند، شانس بیشتری در افزایش چاپ کتاب دارند. قطعا چنین انتشاراتی می‌تواند به بزرگترین انتشارات ایرانی تبدیل شود. فروشگاه کتاب بوک مارکت با داشتن هزاران عنوان کتاب از انتشارات مختلف ایرانی امکان شناخت انواع ناشر را به شما خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *