انتشارات خارجی, مقالات بوک مارکت

اهمیت و روش چاپ کتاب در انتشارات خارجی

اهمیت چاپ کتاب در انتشارات خارجی چیست؟

با چاپ کتاب در انتشارات خارجی می توانید در حوزه های مختلف علمی، ادبی و… فعالیت درخشان خود را به جهانیان نشان دهید. همچنین اگر علاقمندید تا از پایان نامه شما کتابی چاپ شود و رزومه ی علمی شما را پر بار تر نماید و اگر می خواهید اثر خود را در معرض دید، نقد و نگاه دیگران قرار دهید پس راهی جز نشر کتاب تان در انتشارات خارجی ندارید.

بسیاری از متخصصان در حوزه های علمی برای دیده شدن و تکمیل رزومه ی خود به چاپ کتاب در انتشارات خارجی روی می آورند. چه برای پذیرش گرفتن و بورسیه ی تحصیلی اقدام کنید و چه برای معرفی خود به عنوان شاعر یا نویسنده ی موفق در عرصه ی ادبیات و داستان، نباید از کمک شایانی که چاپ کتاب در انتشارات خارجی می کند چشم بپوشید. در دنیا مراکز نشر زیادی وجود دارند که می توانند در نیل به اهداف تان به شما کمک کنند.

چاپ و نشر کتاب در انتشارات خارجی - فروشگاه آنلاین کتاب و لوازم التحریر بوک مارکت

حتما باید توجه کنید که انتشارات خارجی کتاب شما را به صورت نسخه های الکترونیکی (PDF) یا نسخه ی چاپی در معرض خرید قرار می دهند. پس قبل از هر اقدامی برای چاپ کتاب در انتشارات خارجی اگر مهم است کتابی که منتشر می کنید در نسخه های الکترونیک یا چاپی باشد حتما از این امر مهم مطلع شوید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصان ما در فروشگاه آنلاین کتاب – بوک مارکت نیز ارتباط برقرار کنید.

روش چاپ کتاب در انتشارات خارجی

در وهله ی اول و در یک ایمیل موجز و مختصر به ناشر، باید چکیده ای از کتاب خود را همراه با تقاضای نشر کتاب ارسال کنید. از انتشارت مربوطه بپرسید که آیا علاقمند به چاپ کتاب شما هستند یا خیر؟ سپس اگر جواب گرفتید از شما درخواست می شود تا موارد جزیی تر در مورد کتاب یا حتی نسخه اصلی اثر را برای آنها بفرستید. اگر نیاز به حضور آژانس های دیگر در حوزه ی نشر باشد، خود ناشر اطلاعات کافی و لازم را در اختیار شما قرار می دهد. اگر نه یا با حضور در نمایشگاه های بین المللی کتاب یا از طریق وب سایت های واسطه میتوانید با آژانس های واسطه ی نشر ارتباط برقرار کرده و قرارداد خود را با این آژانس های واسطه نهایی کنید.

یکی از مهمترین مواردی که در نشر کتاب اهمیت دارد شماره بین المللی کتاب یا ISBN است. علی الخصوص برای کسانی که قصد دارند در زمینه های علمی کتابی را چاپ کنند این شماره به منزله ی شناسنامه ی رزومه ای فرد به شمار می رود.

چاپ و نشر کتاب در انتشارات خارجی - فروشگاه آنلاین کتاب و لوازم التحریر بوک مارکت

چند توصیه برای ارتباط با ناشر

اگر تصمیم گرفتید که با انتشارات خارجی برای نشر کتاب تماس بگیرید، باید هم مورد توجه قرار بگیرید و هم خود را درگیر حاشیه ها نکنید.

برای چاپ کتاب در انتشارات خارجی می توانید استراتژی های زیر را به کار ببندید:

  • دستورالعمل های ناشر را دنبال کنید
  • در ایمیل زدن و ارتباط با ناشر کاری کنید که حرفه ای به نظر برسید
  • سعی کنید در کنفرانس ها با آژانس های واسطه ی نشر ارتباط بگیرید
  • قبل از ارسال به نشر، کتاب تان را به بهترین اثر خود تبدیل کنید
  • حتما پذیرای بازخورد و نقد باشید
  • در وب سایت هایی مانند آمازون، گوگل اسکالر و گوگل بوکس پلت فرم نویسنده بسازید

لینک های مفید

از انتشارات ایرانی چه میدانید؟

شناخت و بررسی بهترین انتشارت خارجی

انتشارات لولو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *